Je tu jeste nekdo druhy ( takovy blazen) jako jsem ja a ohromne problemy s tykanim. ? Ja chci , aby jste me tykali ..

vsichni , ale ja to neumim. I " v zivote " si tykam s lidmi , ktere znam z mladi , nebo pak az po strasne dlouhe dobe. Je to na hospitalizaci ?? ☹ beeee . -iv-
Doplňuji:
Dedopetre , jestli my nebudeme hospitalizovani spolu !! 🙂 vy radsi tykate , nebo vykate ? My i tady z tech druhejch udelame spolu blazny. 🙂
P.S. ( pardon vsichni , i vy Petre ) 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
led

Ja som roky zvyknutá vykať (pomaly aj dojčatám), ani soudruzi ma nepresvedčili.
Na tykanie potrebujem psychicky dorásť a dozrieť, platí to aj v reálnom živote. Zatiaľ sa cítim ešte veľmi mladá a nezrelá medzi vami.

Další odpovědi
dědapetr

  • iv- nic si z toho nedělej já taky radši tykám jak vykám a mám s tím neustálé problémy.Nejsi vtom sama.

Doplňuji:

  • iv radši tykám.

tom004

Zapíši si to za uši,a osobně se polepším. Stejně,raději každému tykám. 🙂

venkovan

Kdysi mi řekli – „soudruhu, my si tykáme“. A dodnes jsem se ztoho nevzpamatoval – tykat na stranický povel neumím. V osobním kontaktu zpravidla vykám s výjimkou známých. Pokud se potkám s podstatně mladšími, snažím se také vykat, ale někdy uklouznu víc k tykání, ale zpravidla včas to tykání nabízím hned (při práci apod.). Nebo když chci aby mezi námi rozhovor byl víc neformální, kde chci aby se ten torchu rozdílný věkový rozdíl potlačil. Nerad se nad mladší chci svým vyšším věkem jakoby nadřezovat – snažím se abychom si byli víc rovnocení – občas je to pro spolupráci i vedení rozhovoru lepší upřímnější, konstruktivněj.
Na internetu ale to tak nějak střídám. Někdy je to víc podle druhu textu na který odpovídám.

Andělé

  • iv-,tak když se prý na netu tyká,tak já Vám budu hrozně ráda tykat,ale nevím,jak to udělám,taky mi to hned nejde.Než začnu tykat,tak pořád stejně vykám,až když mě napomínaj,tak pak trochu,ale nejde mi to. Zkusím to,ale taky mi všichni tykejte…:-)

mosoj

Co se dělá na netu je mně jedno. Ono na netu není zrovna všechno pravé ořechové !!Pokud někomu vykám, dávám tím najevo že si ho vážím !!
Tykání se také nebráním, ale je to už určitá známka důvěrnosti a kamarádství. Jinak se tím ale moc netrápím.

iceT

Pokud mám zažité vykání,tak nesnadno se pak přizpůsobuju na tykání pokud mi to někdo nabídne.Na hospitalizaci to není určitě není,je to vyjádření úcty k druhému,pokud mu vykám a zejména pokud je starší než já.
Ale na druhou stranu se stranu se líp říká ty vole,jak vy vole 🙂

hanny 2

  • iv-my už si,pokud si vzpomínám,tykáme.

Ale v běžném životě od jisté doby do toho tak hrr nejsem,zvlášť v případě chlapů.Kdysi dávno jsem nabídla tykání jednomu /mladšímu/příteli mojí kolegyně z práce.Řekl mi,že si raději vyká,protože se hůř posílá do pr…e.

anonym

To je v pohodě, na netu se tyká (viz odkazy z Odpovědí zasílané na mail).
Ale připouštějí se výjimky u podobných „zábran“.
Horší by byla opačná obsedentní deviace.
P.S. Používej anglinu a problémy ti odpadnou!

barnajka

Můžu teda taky tykat? :D Já to mám úplně stejně: tykám všude, kde mi to dovolí, je to tak lepší, tykání odbourává bariéry a sbližuje lidi :)

Využiju tohoto příspěvku -iv- : jestli někdo máte tendence mi vykat, zapomeňte na to: zas tak stará nejsem…a ctihodná už vůbec ne!!! :D

Drap

Nic si z toho nedělej, mám obdobné problémy. Tady jsem se už dost naučil vykat, ale jinak si s většinou lidí které znám tykám ať už jsou třeba o generaci starší, nebo o dvě mladší. Tak to zkrátka je a myslím, že hospitalizace nutná neni.

anonym

Tak nějak jak mi to přijde.Někdy tyk,někdy vyk.Podle toho kdo se ptá,na co se ptá,jak se mi ten příspěvěk jeví..Všeobecně s tykáním problém nemám,na netu mi to přijde samozřejmější než v běžném životě.

Alesh

To nevíš, že na netu se tyká? … Odjakživa.
No a nebo bychom si mohli „tyvykat“. Co na říkášte? To jsem ale vymyslel kravinu, co? 🙂

dudu

Čryřicet roků jsem byl několikrát denně vyzýván abych se spojil s proletáři všech zemí, oslovován soudruhu ty a už na střední škole byl nucen zdravit čest práci.
Takže prosím akceptujte, že se toho vykání a oslovování pane nemohu nabažit. Tento způsob oslovení používám i jako odborář.

arygnoc

no já normálně zde všem vykám, ale u -iv- udělám výjimku.

takže, panáka a pusu, -iv-!

anonym

Pro Arygnoc : Ary , ja myslela , ze uz se rozvadime. ! Ze uz me nemate rad , ze jste si nasel jinou !! Tak ja tu zadost zase stahnu ? Ok. ? Zatim budu trucovat , tak ja zustanu u vykani … , ale casem , s pusinkou live mozna … :-p . -iv-

arygnoc

(potlesk)

já se nzlobím, že jste mi neuhlídala tu stříbrnou, tudíž nevidím důvod k rozvodu.

;)

anonym

Ok. tak ja si ten prstynek znovu nasadim ! 🙂

  • iv-

arygnoc

(opět potlesk a hluboká poklona)

anonym

Dr. Axl – anglictinu ?? ja umim jen : Good day a ani tim si nejsem jista !! ☹ -iv-

anonym

  • iv-, opět jsi jen potvrdila svou pověst bezelstnosti.

Poznámka byla verbální nadsázka jako bonmot pro ostatní, kteří to snad pochopili.

Andělé

Už mi zas došly palce nahoru,dala bych je tu všem…tak o půl noci je máte mít,dám je ráda..:-)

anonym

Andele , uz je to tu zase !! Palecky davejte jenom me a na ostatni se vypr … !! 🙂 -iv-

Andělé

  • iv-,já jsem na to zase zapoměla,po půl noci patří palečky jenom Vám 🙂 (nebo Tobě,ale to mi ještě nejde 🙂

anonym

Andele , me to take nejde.. 🙂 Necham to na vas … mame to asi stejne. 🙂 A palecky me urcite ne – opravdu. ! Jestlize mi itra jeden date, tak ja vam tyden zadny !! 🙂 -iv-

Andělé

Palečky jo -iv- 🙂,dávám je tomu,komu se mi odpověd líbí a ty Vaše se mi líbí,i jiných,jen mi ty palečky vždy brzy dojdou…vážně je chci dát a když chci,tak chci a chci 😁))
No já jsem jdu teda až příští týden…:-))