Lucina84

Je trestný čin, když parta násilníků si odchytí dannou oběť a oholí ji hlavu proti vůli?

Pokud ano, není na škodu onen paragraf zveřejnit či nějak ukázat jakoukoliv formou.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano je-poškozování cizích práv… nechce se mi to hledat.
Doplňuji:
A pokud násilníci osobu odchytnou a něco ji konají-stříhání, mohlo by se jednat navíc o tr. čin únosu nebo vydírání. Kdo jiného nutí pod pohrůžkou, aby něco konal, strpěl atd.

Další odpovědi
ivzez

Pravděpodobně by šlo i o omezování osobní svobody.

LeUserGo

Pokud je to opravdu proti její (jeho) vůli tak ano. Je to něco jako kdybys někomu vzala oblečení. Budu ale rovnou myslet na ten paragraf, ale nevím jestli ho najdu.

klumprt

Nejvíc mi to připomíná trestný čin vydírání podle § 175: „Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody…“

Poškození cizích práv ( § 181) určitě ne, není tam přítomen žádný omyl.

Omezování osobní svobody (§171) by to mohlo být, pokud by celá operace (to držení) trvala nějakou významnější dobu, třeba hodinu.

lexx

a jakej…schopný advokát na to najde paragrafů pár

anonym

Obecné ohrožení, ublížení na zdraví, pokus o vraždu, znásilnění, … Všechny tyto tresty padaly „jen“ za ostříhání hlav – i vousů či chlupů.