lalala09

Je trestné,připojovat se k nezabezpečené síti?

Dobrý den,zajímá mě,zda je připojit se k nezabezpecene WIFI nejak jak koliv trestne.Kabl od bajanetu se mi nedavno „zlomil“,tak jsem si s tim nejak velky nadeje nedelala,a nechala jsem to odpojit.taky z duvodu,ze mam v panelovem dome plno zabezpecenych siti,ale jedna je nezabezpecena..je to nejspis soused,wifi zapina hlavne na tyden,na vikend nejspis odjizdi na cesty.je mi teprve 15,takze bych mámu nerada dostala do problemu.Vim,ze tomu panovi,by to nemuselo byt prijemne,ale tak kdyz ji nema zabezpecenou?snad kdyz nechci,aby se nekdo dostal k memu majetku,tak to zapezpecim ne?:D da se to nejak zjistit?brzdi mu to? jsem kazdy den,pripojena jak na notebooku tak na mobilu,a je to neskutecne rychle.silu signalu mam vybornou:) takze..no,asi nic,dekuji za odpovedi:)

Nejlepší odpověď
krftwrk

Ano je to trestne.

Pokud chces byt, ale opravdovy kriminalnik stahni si aplikaci wifi kill (je potreba root). S touhle appkou muzes ostatni (napr. v restauraci) odpojit od netu :)

A fakt to fungoje, odkaz najdes myslim na xda developers

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Ano minimální trestní sazba 8 až 15 let.

Mc Merkurion

…proč zamykáš otázku,když odpovedi jsou evidentně kraviny,máš si počkat na nějakou fundovanou odpověď…

Dochy

Pokud by to bylo trestné, pak by asi seděli všichni, co využijí každý hotspot kolem kterého projdou.
Můžeš mít problémy pokud se to majiteli WiFiny nebude líbit,. Ale první co může legálně udělat: 1) Domluví se s Tebou, 2) vynadá Ti, 3) zabezpečí si síť.

Pokud zjistíš o koho jde, bylo by vhodné se s ním domluvit.