Akzeret

Je trestné nechat vyrobit jedny puzzle s Disney postavičkou?

Potřebovala bych nechat udělat puzzle pro malé dítě. Vyhovuje velikost 20–25 dílků. Našla jsem si, kde to udělají, ale nevím, jestli nebude problém s motivem… Chci nechat udělat puzzlíky s postavičkami Disney. Takové se nikde neseženou, má to plno důvodů, proč je udělat právě takové.
Jak je to s aut. právy? Platí se něco? :/ Nebo se třeba napíše jen to C v kroužku někam?
Děkuju :)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Problém s motivem může být. C v kroužku rozhodně nestačí.

Další odpovědi
gecco

Lamelám má pravdu – musela bys mít svolení držitele autorských práv, aby to bylo legální…
😉
Na druhou stranu – pokud to nemáš na kšeft, nikdo tě kvůli jednomu výtisků pro vlastní potřebu popotahování nebude…

Alesh

Já myslím, že zadavatel je z obliga, tj. že riskuje maximálně tak ten výrobce. Zeptej se jeho, zda nemá problém to vyrobit, ideálně nějak trochu oklikou. Když vyrobí, vyrobí, myslím, že riskuje jedině on, ale nejsem právník.