Lgee

Je trestné dávat na web sebevraždu dítěte?

Nejlepší odpověď
ivzez

„Dávat někam něčí sebevraždu“ podle mne znamená
sebevraždě přihlížet, natočit ji a poté někam umístit…

Správné by bylo sebevraždě zabránit!

Další odpovědi
annas

V Google je nejméně 10 stránek informací o dětských sebevraždách.
Takže zřejmě to trestné nebude, pokud nejsou uvedené podrobné údaje

Bohužel. sebevražd mezi dětmi přibývá, neumí čelit problémům.

Zprávy o sebevraždách jsou zpravidla dplněny tipy pro rodiče, jak poznat, že má dítě psychické problémy a jak je řešit atd.

Často jde o varování, aby si rodiče uvědomili, že toto nebezpečí hrozí.

Také je možná najít, kam se obrátit v případě určitých potíží,. Existuje Linka důvěry, kde poradí psychologové.

Zda je to vždy etické? V něterých denících jsou často tyto informace zveličené. Vše má rub a líc.

Edison

Na základě právní ochrany dítěte, a to i po smrti, bych si jen tak tipnul, že nějaké porušení zákona by to být mohlo. Ale jestli trestné… to netuším. Pokud by to ovšem zveřejnilo ono samo, pak by to bylo odloženo zřejmě AA, neb by nebyl nikdo, kdo by mohl být potrestán.