Avatar uživatele
Pokročilý

Je trestné citovat dílo, pokud je autor neznámý, dílo je přeloženo do češtiny a je považováno za nemorální?

- je autor neznámý
- dílo je přeloženo do češtiny
- společnosti se text nelíbí a považuje to za rasistický či jinak morálně nevhodný
- napíšu, že nemusím souhlasit s daným textem a jsem otevřený diskuzi

Je vůbec možné v dnešní době takto napsat nějak svůj názor?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Máme svobodu projevu, tak si můžeš napsat a říci co chceš. V Londýně je Hyde Park. Jsou lidé, kteří za svůj názor a víru položili život. A nevím, proč by tyto podmínky měly vadit pro citaci díla. To dílo znám nebo neznám a něco z toho uvedu. Stejně pro pochopení kontextu potřebuji znát celé dílo.


Avatar uživatele
Zlatý

Trestné? Mno... trestné by měly být tyto otázky. Nakouknout do autorského zákona nestačilo?


Avatar uživatele
Bronzový

Problém zjevně není v autorském právu, jak se snažíte naznačit, ale v možném spáchání trestných činů podle § 403 - 405 TrZ, že?
Takže názory si klidně projevujte, ale rasistické apod. teorie nepropagujte ...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2740
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 743
Zlatý led 695
Zlatý Kepler 570
Zlatý JájsemRaibek 545
Zlatý marci1 535
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 501

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.