replicator

Je trestné citovat dílo, pokud je autor neznámý, dílo je přeloženo do češtiny a je považováno za nemorální?

  • je autor neznámý
  • dílo je přeloženo do češtiny
  • společnosti se text nelíbí a považuje to za rasistický či jinak morálně nevhodný
  • napíšu, že nemusím souhlasit s daným textem a jsem otevřený diskuzi

Je vůbec možné v dnešní době takto napsat nějak svůj názor?

Odpovědi
Kelt

Máme svobodu projevu, tak si můžeš napsat a říci co chceš. V Londýně je Hyde Park. Jsou lidé, kteří za svůj názor a víru položili život. A nevím, proč by tyto podmínky měly vadit pro citaci díla. To dílo znám nebo neznám a něco z toho uvedu. Stejně pro pochopení kontextu potřebuji znát celé dílo.

Edison

Trestné? Mno… trestné by měly být tyto otázky. Nakouknout do autorského zákona nestačilo?

Pepa25

Problém zjevně není v autorském právu, jak se snažíte naznačit, ale v možném spáchání trestných činů podle § 403 – 405 TrZ, že?
Takže názory si klidně projevujte, ale rasistické apod. teorie nepropagujte …