Rokio

Je trest smrti spíše trestem, nebo se jedná více o ochranné opatření?

Myslíte si, že se jedná trest, nebo o ochranné opatření, či kombinaci obojího?

Nejlepší odpověď
zjentek

Smrt nás nevytrestá, zato ochrání svět před námi.

Další odpovědi
Kepler

Spíš se jedná o ochranné opatření. Sériového vraha je třeba odstranit, protože znamená hrozbu pro další nevinné lidi. Nejsem zastáncem trestu smrti, protože občas dochází k justičním omylům. Dostat doživotí v patřičně drsném lapáku, je pro vraha daleko horší trest. Aby se kompenzovaly náklady na jejich hotel, měli by grázlové pěkně makat.