Rokio

Je touha ovládat jiné VŽDY negativní lidskou vlastností?

Co když někdo chce ovládat jiné lidi, ale pro jejich dobro a ne pro své sobecké cíle? Je pak tohle negativní jev?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano, je.
Nikdo nemá právo rozhodovat o tom, co je pro druhé lidi dobré.

Další odpovědi
da ny

Ano, je to VŽDY negativní lidská vlastnost…

orestez

Pro zkřivení člověka používajou vždycky vysvětlení, cituji; pro vaše dobro. Pro zachování míru, vašeho zdraví, svobody, levné energie. A pod. V důsledku všeho bláta norem, příkazů, zákazů, zákonů a nutných návštěv fašistických institucí, jako jsou školky, zaměstnání, atd., roste anarchie a bordel v každé kategorii, že už je těžké být sám, sama člověkem jakožto tvorem a zvířetem. Snad jen u sraní a při sexu se lidé vrací ke své podstatě. Zločinci a politici, jako vrahové a soudci, ti jsou jako hovno u vrat. Nikdo z lidí na světě neví, jaký je jeho účel, jakou cestou jde. Proto jen blázen chce usměrnit stádo a využíval největší slabiny v povahách lidí. Strach. Kvůli strachu jsou lidé nejposlušnější dobytek mezi kravami, voly, ovcemi ale i psy a rybami. Korunu tomu nasadil ten zabiják biskup se svým bratrem, kteří sem přivezli cizí náboženskou kulturu od Židů. Náš konec lidstva započal čtením 1. Mojžíšovy knihy Exodus. Sorry.

Rokio

ivzez: A co manažeři a psychologové? Ti také ne?

ivzez

Psychologové „nastavují zrcadlo“, nabízejí klientům jiný úhel pohledu. Díky tomu má klient (míním »rozumný klient«!) šanci něco ve svém životě změnit, napravit, pokročit dál, naučit se rozumět dalším, …

Manažeři plní úkoly zaměstnavatele → musí zajistit výrobu, prodej, …

Ani jedni nemají za cíl ovládat lidi, ani jedni po tom netouží.

Co třeba učitelé, kteří mají za úkol žáky něco naučit?
Nebo rodiče, kteří se ze svých dětí snaží vychovat dobré lidi?

Také bys o nich řekl, že chtějí ovládat jiné?
Nechtějí → jejich cílem je naučit a výchova.

da ny

Také ne. Jejich cílem není ovládání lidí!
Mají jiný úkol a cíl… ;)