dust8

Je toto ideální airflow a celkové chlazení v PC viz odkaz na obrázek?

Odkaz: https://www.how­togeek.com/wp-content/upload­s/2017/04/xide­al.png.pagespe­ed.gp+jp+jw+pj­+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md­.ic.dWjRMVYhz_­.jpg

Předpokládám, že je to z důvodu, že teplo rádo stoupá nahoru a proto, je nahoře zvolen únik tepla.
Nebo je to jinak?

Já to mám opačně. Studený vzduch mi jde shora zleva.. a teplý ven vedle disků zpředu. Asi přidělám větrák dolů a otočím směr větráků u disků a toho nahoře vlevo, abych to foukal nahoře ven.

Ještě podotázka. Co když mám ze předu kejsu odkud by byl čerpán vzduch takové ty dvířka?
Která skryjí mechaniku atd. Obávám se, že by musela být stále otevřena, aby se tam dostával dostatečně vzduch.
Nebo to nevadí?

Odpovědi
aliendrone

To je JEN TEORETICKÝ ideál. V praxi to jde případ od případu, záleží na uspořádání a velikosti komponentů včetně kabeláže. Každý overclocker ti řekne, že BEST airflow ti udělá jen stolní větrák zamířený do otevřeného kejsu. Ostatně co je to za overclockera, pokud chladí VZDUCHEM a nemá alespoň vodníka či peltiery?;) :D :D

V praxi se SKUTEČNÝ průchod vzduchu měří třeba hodně jemnými proužky (cca 0,25mm) cigaretových papírků na špejli, ale kdo by se s tím pachtil, když vodník je LEPŠÍ? :)