rottwy

Je toto chování nějak nebezpečné?

Dobrý den :) dneska jsme si přivezli domů malé štěňátko čivavy, pochopitelně je hodně malinká .. a doma máme ještě dvouletou bíglici, je bezproblémová, mazlivá, trošku hyperaktivní, ale nikdy nikomu neublížila. Její chování k čivavě si nikdo nedokážeme vysvětlit a nevíme co přesně to znamená. S velikou vervou ji očichává, chudinka čivava je od ní celá poslintaná, tady jí čumákem nadzvedává prdelku, čichá jí k zadečku a občas do ní něžně bouchne pacičkou. Nejsme si jistí co to znamená a jestli se o čivavu nemáme bát .. Co myslíte?
Doplňuji:
Děkuji moc všem za odpovědi. Vyslyšela jsem vašich rad a nechala teda holky ,aby se spolu tedy seznámily po svém. Jenže .. nevím, bíglice je vážně taková drastická .. myslím, že jí nechce ublížit, ale vzhledem velikosti čivavy jí kolikrát čumákem obrátila na břicho nebo vyhodila z pelíšku.. teďka se nám navíc zdá, že bíglice na ní otvíra tlamu a chce jí jakoby vzít za krk .. nevím, jestli jí vážně nechce ublížit, nevíme co s tím :(

Nejlepší odpověď
chudst

Myslim, ze ji akorat zkouma a mozna ji prijala za svoji :) Kdyzby ji chtela ublizit, chovala by se jinak. Tak maximalne bych se bal neumyslneho zalehnuti ci neceho takoveho, urcite ne agresivniho chovani z jeji strany.
Doplňuji:
To, ze ji obratila na brisko nebo vystrcila cumakem z pelisku je vazne normalni. Jak si myslite, ze v prirode prenasi sva mladata ostatni zvirata? Chytnou je za srst kousnutim a prenesou. I tohle je podle meho zcela normalni.

Ale vic vas uklidnovat nemuzu; pokud mate strach, mate dve moznosti: zaprve – natocte to na video, doneste k doktorovi (nebo odborniku na psi), ukazte mu to, at vam rekne, jestli je to normalni ci ne. Nebo zadruhe – proste je od sebe oddelte. Coz ale nezpusobi zadnou dobrotu, akorat se odcizi a pak na sebe muzou zarlit.

Další odpovědi
BENYTA

Jsem totálně nadšená z popisu – úplně ty holky vidím…jen se dívejte a hlavně jí v tom nebrante,hlavně se jí hodně věnujte,at nemá důvod žárlit.Malá bude socializovaná,i když poslintaná…

tom004

Možná se k ní,vzhledem k velikosti,tak chová proto,že v ní vidí svého potomka.

Ar

Rottwy, buďte naprosto v klidu, je to úplně normální seznamování. Tak jako si lidé podají ruce a představí se, pejsci se jednoduše očuchávají.Oni mají místo jmena mezi sebou na rozpoznání svůj pach.

Rufus

Bíglice to vzala správně do svých tlapek, jde o adaptaci a určitě i o adopci a hlavně má asi radost z nové kamarádky. Je to přirozená směsice pocitů a za pár týdnů se tomu budete smát a až si zvyknou, už je od sebe neodělíte.

Valky

Bíglice se chová k čivavě klasicky, jako by to bylo její mládě. Je to fenka, takže pokud chce vzít čivavu za krkem, ví jak – psi takto nosí svá mláďata a nebojte se, že by jí prokousla krk. Nepřátelské chování se projevuje vrčením, krčením nosu nebo naježenou srstí kolem páteře… Toto je opravdu neškodná věc. Přivlastnila si malou čivavku jako své mláďátko a chová se jako její matka… To je normální, vyplavaly na povrch klasické mateřské pudy… ;)))

Coon

Přesně tak, nebojte se, určitě jí neublíží. Můžu mluvit z vlastní zkušenosti – k starší jezevčici (9 let) jsme si pořídili maličkého kocourka. Zprvu jsme se báli reakce fenky na nový přírůstek, aby nežárlila a tak. Dělala přesně to, co tady popisujete. Šťouchala do kocourka čumákem, obracela ho na záda a jemně do něj kousala. Kocourka už máme asi rok a půl a jezevčice si ho oblíbila. Honí se po bytě, pošťuchují se, hrají si. Je pravdou, že se teď jezevčice víc dožaduje pozornosti, a nerudně kouká, když si hrajeme s kocourem a ne s ní. Ale neublížila by mu, jak jsme se báli. Myslím že vaše bíglice prostě přijímá štěňátko a uvidíte, že si brzy budou rozumět. Kdyby ne, určitě by na něj vrčela a chovala se mnohem hruběji :)