annas

Je tolerance k jiným názorům člověka X důsledkem pevného přesvědčení o správnosti názorů či pochybnosti člověka Y?

Myslíte, že oba mají pravdu?

  1. Voltaire.

"Pochybnost je nepříjemný stav, ale jistota je směšná“.

  1. Dalajláma

.“Pochybujte o všem. Najděte si své vlastní světlo.“

https://www.go­odreads.com/qu­otes/tag/doubt

Obrázek
https://www.go­odreads.com/qu­otes/tag/doubt

Nejlepší odpověď
aliendrone

Míra tolerance konkrétního jedince je dána sumou jednotlivých faktorů, myslím. (povaha, nálada, vážnost situace atd.) :)

ad a – OBVYKLE to tak je. Ne VŽDY, např, v matematice (vycházejíc z daných axiomů) JE JISTOTA, že v Euklidovském prostoru je součet vnitřních úhlů trojúhelníka 180°, pokud ovšem pozměníme geometrii např, na Riemannovu, tak je výše zmíněná jistota v čudu. ;) :)

ad b – Souhlasím s první větou. (nwm co se myslí „vlastním světlem“, tolik radiace jsem určitě neschytal) ;) :D :D

Další odpovědi
elkon

Tolerance neznamená souhlas, ale slušnost. Nemusíme s názory druhého souhlasit, ale je slušností je vyslechnout.

Drap

Nelze srovnávat.Za jistých okolností může platit obojí.

Gonfaloniér

Ta ironie, že to ze všech říká právě elkon. :DD

aliendrone

Gonfaloniér>>> +1! ;) :D :D