Rokio

Je tohle zločin, nebo ne?

Když jsem byl mladší, držel jsem palce svým kamarádům, kteří kouřili, aby je policajti nenačapali, čímž jsem ve své podstatě podporoval mládež v kouření.

Dopustil jsem se tedy zločinu, když jsem jim jenom držel palce, ale neděl jsem nic dalšího pro podporu mládeže v kouření?

Odpovědi
Luxx

není

Hans51

Zločin je takový trestný čin, který není přečinem (tedy trestným činem nedbalostním nebo úmyslným, za nějž trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí do pěti let). Podporování mládeže v kouření dalším mládežníkem není trestné, neboť jste v té době nebyl trestně odpovědný.

Každopádně můžete v klidu spát, o zločin se skutečně nejedná 😉