hracnula25

Je tohle správný právní názor ?

§ 209 odst.2 tr. zákona – poškozování cizích práv „veřejným činitelem“ spáchané opomenutím ve smyslu § 89 odst. 2 tr. zákona :

V nedávné minulosti došlo v Ostravském a přilehlém regionu k situaci kdy byly tzv. překročeny limity znečištění ovzduší. Tyto limity (zákonem dané) byly překročeny nejen svou intenzitou, ale zároveň délkou svého trvání. Podle zákona byly naplněny všechny podmínky pro to aby obyvatelstvo nacházející se v tomto regionu bylo okamžitě evakuováno.

Obyvatelům tedy „vzniklo“ právo být evakuováni.

Obyvatelé však evakuováni nebyli.

Byli tedy poškození na svých právech.

Dopustil s NP shora uvedeného trestného činu? (tím, že neevakuoval obyvatelstvo)

Nejlepší odpověď
Pepa25

ne

Problém je ve větě „Podle zákona byly naplněny všechny podmínky pro to aby obyvatelstvo nacházející se v tomto regionu bylo okamžitě evakuováno“ , která není pravdivá.

Další odpovědi
Drap

ne

Pepa 25 má pravdu.

ivzez

ne

Elk

ano - pachatelé budou pravděpodobně osoby z "krizového štábu" a obyvatelé mají právo na odškodnění

Tazman

ano - pachatelé budou pravděpodobně osoby z "krizového štábu" a obyvatelé mají právo na odškodnění