štamgast

Je tohle připojení k internetu rychlé?

Download 17,21 mb/s, upload 1,88mb/s.
Doplňuji:
Mosoj: myslím tím Mb/s

Odpovědi
Nykki

Je to rychlé, ikdyž mám rychlejší o kousek oboje…

Zajímavost:http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/275673-internet-v-cesku-zrychlil-pripojeni-je-osme-nejrychlejsi-na-svete.html

RedC22

Je poměrně rychlé (průměr v ČR je prý 7,1 mb/s). Bez problémů stačí na nějaké to domácí stahováníčko.
Doplňuji:
mosoj: MB/s je ale víc, než Mb/s.
b … bit (uchovává pouze dva stavy, obvykle nazývány 1 a 0)
B … byte (je tvořen 8 bity)
Tady je převod:
https://www.go­ogle.cz/search?q=1+MBps+­in+Mbps

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/275673-internet-v-cesku-zrychlil-pripojeni-je-osme-nejrychlejsi-na-svete.html

mosoj

Pokud tím opravdu myslíš Mbps( Mb/s) tak je to hodně rychlé.
Pokud tím myslíš MB/sec tak je to málo !
Důležitá je také odezva v ms a stabilita v %.
Doplňuji:
Omlouvám se . Pokud by to bylo těch 17 MB bylo by to opravdu rychlé ale nereálné. Tak nějak jsem si to v duchu zaměnil za kilobajty !

Nicméně rychlost internetu se měří v bitech za sekundu, takže děleno osmi je 2,2 MB /sec. Velmi pěkná rychlost kterou moc lidí nemá. To máš HDSL, VDSL nebo kabel. Typuji na to VDSL vzhledem k nižšímu uploadu navíc HDSL to nedá. Nicméně záleží na ceně. Takovouto rychlost moc běžný člověk nevyužije a pak zbytečně platí a platí a platí.

štamgast

Tak dnes ráno mi internet ještě zrychlil-download 17,73Mb/s, upload 1,96mb/s.

mosoj

Tak ono to bude podle zatížení sítě (agregace) kolísat. Ale při těchto rychlostech to je jedno.
Nicméně by mně zajímal ten typ připojení ta stabilita v % ( to je to kolísání) a ping !!!! A samozřejmě cena.