Rokio

Je tohle dobrá jazyková výbava? Angličtina – mírně pokročilý, němčina – pokročilý začátečník a španělština – 150 slov

Ptám se proto, protože by mě zajímalo, jestli se mám v jazycích dále zlepšovat a pokud ano, tak v jakém.

Odpovědi
Quimby

Co znamená mírně pokročilá? Co znamená pokročilý začátečník?
No, každopádně člověk se asi niky nepřestane učit cizí jazyk, takže pokud ti přijde, že se chceš zlepšit, tak se prostě studuj dál.

Zvědavý

Piluj tu angličtinu protože tou se domluvíš všude kde by stálo za to jet.

Hans51

Posouzení toho, zda je taková jazyková výbava dobrá, není možné bez dalšího kontextu. Pro žáka základní školy je to výbava jistě velice dobrá, pro středoškoláka spíše průměrná.

Nebo z jiného soudku, pro skladníka ve šroubárně je to určitě plně dostačující (i překračující rámec jeho potřeby), pro manažera nadnárodní společnosti působící např. na americkém trhu, velmi slabé…

Na nikoho neútočím, jen poukazuji na možné náhledy při hodnocení 😉

Obecně je vhodnější vymezovat jazykové dovednosti např. podle společného evropského referenčního rámce, vyhnete se tak neurčitému vyjádření.

Šidlo

jednoznačne

pozrite si nejaké online zadarmo programy na tú španinu…to vás v škole nenaučia

v prípade zlých učiteľov sa vzdelávajte sám, opäť cez internet…stačí 5 minút googliť

ivzez

Znalost cizího jazyka nikdy není dokonalá, stále je co zlepšovat. Při hodnocení jazykové výbavy nelze vycházet z „oficiálního“ hodnocení jako začátečník, (mírně) pokročilý apod. Je potřeba posuzovat, zda rozumíte přečtenému textu, jak se domluvíte v různých situacích, …

Podle mne je uvedená výbava nedostatečná. „Mírně pokročilý“ ani „pokročilý začátečník“ se pravděpodobně nedomluví v (téměř) žádné situaci, 150 slovíček není snad ani začátečník…