Danina65

Je to fáma, nebo pravda, že se do bazénu dává spec. barvivo zvýrazňující moč?

Nejlepší odpověď
annas

Látka, která změní barvu moči, se do vody nepřidává. Je to trochu jinak.

"To, co cítíme u bazénu, není ve skutečnosti samotný chlor, je to právě směs chloru, moči, potu a nečistot z těl plavců,

Většina lidí, kteří je navštěvují, si stěžují především na červené oči a pocit nepříjemného štípání. Podle většiny za to může chlor obsažený ve vodě.

Není to úplně nepravdivé tvrzení, hlavní příčinou je něco jiného – výzkumníci z Amerického centra pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC) přišli s tím, že lidé do vody močí a před vstupem do bazénu se nesprchují.

Navíc si téměř polovina z nich mylně myslí, že je ve vodě látka, která změní barvu poté, co se do ní někdo vymočí. A proto, že je barva krásně čistá, jsou v klidu. „Chlor a další dezinfekční prostředky jsou do vody přidávány, aby zničily choroboplodné zárodky. Moč v bazénu chlor naředí a vlastně tak vytvoří dráždivou směs, která způsobí zarudnutí očí,“ řekla Michele Hlavsová z CDC. atd. "

http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/to-moc-moci-drazdi-oci-mytus-o-chloru-v-bazenu-vyvracen_347302­.html

Další odpovědi
Lamalam

Vyčůrej se a uvidíš.

anonym

zkusil jsem zagooglovat a nikde nic a látce reagující na moč. po přečtení pár článků, se člověk dozví, že v bazénové vodě je nejen moč, ale i jiné bakterie, které se smyly z ostatních a ty mohou mít vliv na ostatní. voda se stále filtruje.

marci1

Ne, není to pravda. 🙂

arachis

Nejspíše v nějakých luxusních zahraničních hotelových bazénech. Určitě ne v našich,kde se chodí i s malými dětmi…

Emefej

Je to fáma. Pokud ti někdo řekl, že existuje anticvrk, tak si dělal legraci.

Zdroj: http://zlin.cz/504103n-pri-koupani-pozor-na-cvrkani-do-vody.-muzete-si-trhnout-peknou-ostudu

Drap

Ano, někde se dává, někde nedává. Zjistíš to až o vyčurání.Musíš vyzkoušet

klumprt

annas mi právě vzala chuť ještě někdy jít do bazénu 🙂

annas

Lepší je někdy nevědět. 🙂