hapiky

Je to z hlediska historie dobrý nápad, že do tří let vypluje nový Titanic 2?

https://tech.in­story.cz/736-jiz-za-tri-roky-vypluje-pres-atlantik-titanic-2-pripomene-tim-sto-deset-let-od-tragedie.html

Nejlepší odpověď
aliendrone

Když na to má a udělá mu to radost, proč ne? Prachy si stejně do hrobu s sebou nevezme a i kdyby, tak silně pochybuji, že by mu tam přinesly nějaké výhody. ;) :)

Znepokojoval by mě jen jediný „problém“. Jméno/příběh lodi je takovou legendou, že se prostě určitě NAJDOU tací, kteří se pokusí „pomoci osudu“, aby se katastrofa opakovala, byť jen „for funny“. ;) :D :D

Další odpovědi
annas

Těžko říct. Miliardář má dost peněz, proto chce znova vstoupit do téže řeky.

Někomu se opakované líbí, ale pro potomky těch, kteří zkázu nepřežili, to není docela OK. Pravidelně se výročí připomíná, probíhají vzpomínkové akce, loď je pořád na dně moře. Smutná událost, i když se po více než 100 letech stále uvažuje, proč loď ztroskotala.

Určitě bude loď vybavena moderní technikou, ale plavba bude zcela jistě náročná. Jenže pověra se kolem něčeho mimořádného šíří … pověry jsou blbost, ale co kdyby …

Kepler

I když se nad takovými pověrami jen usmívám, většina lidí ne, takže by ten název hodně lidí odradil. Zvolil bych jiný název, třeba In memoriam T.

Kelt

A to se počítá s tím, že se bude historie opakovat? Může to být pěkné gesto, ale snažit se přesvědčit lidi tím, že dnes, se nic takového nemůže stát je trochu ignorance a pohrdání člověkem. Symbolicky může vyplout loď, ale měla by mít jiný název. Osud by se neměl pokoušet. Možná něco podobného bylo ve Věřte nevěřte.

Jan Kunčar

Titanic 2 má (bude mít) nesrovnatelně vyšší úroveň zabezpečení, nejen proti plovoucím kusům ledu.