Kryšpín

Je to vynikající návrh vlády?

Vláda ANO bude líp, připravuje nový zákon o veřejný zájem v kapitalismu a použití soukromých studen, pro potřeby obce, neb města. Podle mého názoru je to opravdu vynikající řešení na disponování z podzemní vodou, zvláště když bude pravděpodobně nedostatek vody.

Nejlepší odpověď
hapiky

Jiná odpověď

Není správné, když jedni mají vodu, druzí ne. Není správné, když jedni správně investují peníze do vody, a druzí se jen vezou. Není správné, když jedni využívají zdarma přírodní zdroje a v nouzi na těchto zdrojích bohatnou a druzí musí přeplácet základní lidskou potřebu. A teď jde jen o to, aby se našel vhodný kompromis. Na vodě nesmí nikdo bohatnout (nadměrnou cenou), musí se starat jednak technologicky jednak finančně o údržbu a rozvod vody, musí být řádný hospodář a aktivně usilovat o to, aby spodní vody bylo pořád dostatek apod.
V ČR jistá skupina za jidášký peníz zahraničním podvodným okrádačům, prodala zdroje vody a rezavé trubky nechala na starost obcím, které teď musí investovat do oprav. Jak se zdá nikomu to nevadí, že máme jednu z nejdražších cen vody v Evropě., i když bychom ji mohli mít vzhledem k naší poloze dostatek.

Další odpovědi
mosoj

Jiná odpověď

Je to nutnost a bude to bez náhrady. Spíše majiteli zpoplatní odběr spodní vody tak jako to mají firmy už nyní.

Kepler

Když trochu zaplatí nejsem proti

Ano, ale aby to bylo správně tržní a kapitalistické, mělo by se majiteli studny zaplatit. Vrazil do to přece své prostředky.

dudu

Jiná odpověď

Jo jo, něco podobného tu už jednou bylo. Podobně snad bude řešen i problém s ubytováním stád imigrantů. Znárodní se nadměrné prostory v bytech a rodinných domcích, atd…

Edison

Jiná odpověď

Další krok ke komunismu…

mosoj

Nakonec to zpoplatnění je již dávno uzákoněno s tím, že soukromé objekty mají zatím vyjímku. Totéž je i s odpadní vodou ze střech a nádvoří!!