Avatar uživatele
Pokročilý

Je to vydírání?

V pátek ve škole jsme měli ČJ a spolužačka, která se mi líbí si nestoupla, že byla unavená. To se učitelce nelíbilo a tak začala křičet, posílala jí do blázince atd. To mně zamilovanýho hodně naštvalo a tak jsem si dnes o ČJ nestoupl a ona mi řekla, že jestli si nestoupnu tak, že dostanu poznámku. Je to vydírání? To by, ale na školách být nemělo ne? (pak jsem si samozřejmě stoupl)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne, to je drzost.
Říká ti něco školní řád ?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

...Neni to vydírání, ale tvoje bezbřehá nevychovanost,


Avatar uživatele
Bronzový

Děsím se toho jak si bude tvá generace vysvětlovat pracovní řád.


Avatar uživatele
Stříbrný

Vydíráním bych učitelčino chování nenazvala. Chybu jste ale idělali všichni tři.
1) Učitelce zjevně ruply nervy nebo má sklony si autoritu vydobývat křikem a výhružkami. Posílat žákz "do blázince" sice není nic protiprávního, ale malinko to přepískla. Na druhou stranu s třídou puberťáků to nebývá většinou moc jednoduché. Mně se to doře píše, ale na jejím místě bych se asi se slečnou ani s Tebou dlouho nepárala a tu poynámku byste tam měli rovnou. Spíš než vydíráním bych učitelčino chovíní nazvala zoufalou snahou o získání autority.
2) Spolužačka prostě vstát měla. Tak zní školní řád. Autoritou ve třídě je učitel, ať se Vám to líbí nebo ne a mimo to, nevstává se pro jeho potěchu, ale také, aby ten, kdo mluví (je zkoušen) byl lépe slyšet. Únava opravdu není důvod k tom, aby zůstala slečna sedět, ta je spíš trapnou výmluvou.
3) TO že se Ti slečna líbí není moc pádný důvod k provokaci učitelky. Úcta k autoritám sice není moderní věc, ale občas se hodí. Až opustíš školu, tak pokud se nestaneš vládcem světa, budeš mít nad sebou vždycky někoho, koho budeš muset respektovat.

Ber to tak, že učitelka je ve škole také od rána. Neučí jen Vaší třídu, doma jí čeká ještě další práce a navíc se na hodiny musí připravovat. Vy si musíte jen stoupnout a předvádět své vědomosti.


Avatar uživatele
Bronzový

Není to drzost ani vydírání. Prostě v takovém věku se stává že kolísá krevní tlak a je lepší zůstat sedět než vstát a omdlet.


Avatar uživatele
Stříbrný

Jak píše ptáč. Krev se ti nahrne do jiných míst a pokud by sis stoupl, mozek by již neměl ani kapku krve a zkolaboval bys. To ovšem ženy nepochopí a nemá cenu jim to vysvětlovat.
Toto vydírání není, pouze "něco za něco", spíše napomenutí, neboť jsi byl seznámen (podepisoval jsi to dokonce), že rozumíš školnímu řádu a v něm je toto napsáno.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

zoberiem to troška okľukou:

zamyslite sa.
učiteľ je pre vás váš šéf, vždy v živote budete nejakého mať.
učiteľ je pre vás malý boh - dáva vám kus seba, vedomosti, ktoré by ste nikde inde nezískali.

preto, okrem toho, že je váš šéf (riadi vašu prácu a čas strávený na pracovisku, tj v škole), je to i človek, ktorý si zaslúži vašu úctu - bez ohľadu, čosi o ňom myslíte - i on môže byť unavený (ako vaša láska), mať svoje problémy, ktoré ho ovplyvňujú v práci, ... ale to nič nemení na tom, že máte k nemu mať úctu, a to za všetkých okolností. nie ste mu rovnocenný partner, ste jeho podriadený.

takže vaša solidarita k láske je síce pekná, ale na pracovisku (škola) má ísť bokom, to si nechajte niekde do parku, kina, k vode...

a k tomu vstávaniu pri odpovedi - nie je to výmysel, ale rokmi overená prax - stojaca osoba medzi sediacimi púta pozornosť, jej hlas sa lepšie nesie po miestnosti, je ju počuť (vrieskať viete iba mimo odpovedania, to pri odpovedi/skúšaní nie je počuť).

vaša unavená láska zanedbáva svoje povinnosti - do školy má prísť odpočinutá, takže kladiete vinu na nesprávneho človeka.

takže sa vrátim na začiatok:
zamyslite sa.

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

Plně souhlasím, ovšem na začátku bys ještě měl rozdělit učitele a učitele. Ti, kteří jdou předávat své zkušenosti a "mrhat" na děcka svůj čas a ty, kteří sem chodí čistě ryze protože to je jejich práce a musí sem chodit. Z tohoto se také odvyjí míra předaných (nebo alespoň vypuštěných) informací.
Dám příklad-na škole jsme měli staršího muže, který 50 let pracoval v nějakém podniku a nás doslova učil svému řemeslu. Bohužel odešel do důchodu a došla k nám čerstvě nová učitelka u které jejími přednostmi nejsou určitě vědomosti ani zkušenosti :-))

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Co Čech to odborník. Proč neučíš ? Určitě znáš víc než ta učitelka.

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

Pouze konstatuji, že je více typů učitelů.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.