štamgast

Je to velký prohřešek?

Je velký prohřešek, když jsem si zvykl psát znak procent naopak (tzn. že to lomítko píšu zrcadlově: o\0 místo %)?
Doplňuji:
A jéje, nevím proč ale prostě jsem si zvykl to takhle psát a dělám to automaticky, kolikrát mi ani nedochází že to píšu naopak. Nevím proč to tak píšu, asi je mé ruce příjemnější psát lomítko \

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie, ni je to žiadny prehrešok.
je to nezmysel, matematika taký symbol nepozná.
z toho vyplýva že to nie je prehrešok, ale CHYBA.

matematika je exaktná veda, v ktorej boli mimo iné prijaté dohovory o symboloch a ich významoch.
preto je univerzálnym >jazykom<, ktorému rozumie každý bez ohľadu na národnosť a rodný jazyk.
preto ani >obrátené percentá< napr. na počítači nenapíšete.

;-Q

Další odpovědi
marek953

Ano. V nějakém oficiálním textu určitě (v práci, ve škole, …). A i při komunikaci s kamarády to vypadá blbě a někdo by to třeba nemusel pochopit.

Löwe

Záleží asi na tom, kde to takhle napíšete. Jestli doma na papír, tak je to jedno, ale jestli někde u důležité zkoušky nebo něčeho podobného, tak z toho asi moc nadšení nebudou. Navíc když napíšete obrácenou verzi, tak si přece vzpomenete na správnou a opravíte se ne?

da ny

Raději tedy změňte svůj zvyk 🙂