bolak

Je to vážně taková nadpřirozená věc?

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/436484-manzele-zemreli-jen-chvili-po-sobe-drzeli-se-pri-tom-za-ruce.html

Na světě je 7 miliard lidí, průměrně se dožívají 75 let, to je 27.394 dní, to znamená že když umře jeden z páru, tak šance že druhý z páru umře ve stejný den je 1/27394, a že umřou hodinu po sobě je tedy šance 1 ku 657450 a pokud je tedy 7 miliard lidí a průměrný člověk se dožije 75 let (odhad), každý den tedy umře zhruba 255.532, takže to co píšou v tom článku se děje v průměru každý 3 dny.

Jasně, pár věcí jsem zanedbal, batolata nežijou v párech a lidi umíraj většinou ve stáří, ale i tak si myslím že řádově jsem to taknějak trefil. Ještě teda pro rejpaly bych do toho moch započítat i nějakou šanci že se budou zrovna držet za ruce (třeba 1 ku 100), nicméně je potřeba o tom psát novinový článek?

Odpovědi
Kepler

Když tě tak fascinuje matematika, tak to asi nic nadpřirozeného není. Na co ses vlastně chtěl zeptat?

bolak

Kepler: ani na nic, jen jsem se chtěl pochlubit svou myšlenkou 🙂

Kepler

Tak to je dobře. Většina lidí na světě o tom nepřemýšlí a furt mrdají jako králíci, aniž by ty svoje parchanty byli schopní uživit. Tahle matematika je už ovšem znepokojivá.