juie

Je to vážně špatné??

Je mi 14 a mám 8-mi letého bratra. Mám moc ráda malé děti,ale svého bratra příliš ne… Občas se obávám toho jestli nemám nějaké malé dítě radši než jeho… :/ On na mě ale není hodný a to že mám malé děti ráda a jsem ne ně hodná…třeba ve škole,když jdu přízemím tak ke mě přiběhnou holčičky z 1. třídy,obejmou mě a dají mi pusu.Můj bratr mi to neudělal ani,když byl v 1.třídě,i když sem za ním chodila ho navštěvovat…Já od něj taky nechci pusu ale to je proto,že je za 1. špinavý a malinko se ho štítím a za 2. to dělá schválně aby mě vyprovokoval,pro­tože ví,že to nemám ráda a chce jen aby se na mě rodiče zlobili,že mi ani nemůže dát pusu…Bojím se,protože rodiče mě odmala učí,že si mám bratra vážit,být na něj milá a tak jenže on není milý na mě… :/ Je možné,že mám jiné malé dítě radši než jeho? Je to špatné? Co mám dělat ?Děkuji…
Doplňuji:
Amie: to já se o něj starám už te´d každý den ho vyzvedávám z družiny…dávám ho na kroužky… :)

Nejlepší odpověď
Amie

Všichni mají svým způsobem radši cizí než vlastní. Tím chci říct – na vlastní říkám jak jsou hrozní a cizí řed vlastními chvílíme. Já osobně mám o 14 let mladší ségru a mám ji ráda i když mě někdy doslova… Ale to má každý. Navíc jsi v pubertě, kdy prostě nesneseš sourozence, mladší, kteří se nechovají podle tvého gusta.

A malí děti jsou šikoví – ví, co udělat aby tě naštvali a taky ví jak to udělat, aby ses nezlobila. Takový ten nevinný obličejíček…

Dále tvoji rodiče – tohle dělají VŠEM. myslíš si, že nikdy tvému bratříčkami za tvými zády neříkají „podívej se na svoji velkou sestřičku a přestaň se chovat tak nemožně“? Tvoji rodiče prostě chtějí, aby vám to klapalo a měli jste se vzájemě rádi. Neboj, za pár let ho budeš mít ráda, nesnášet ho, bát se o něj, buse šse o něho starat…

Další odpovědi
terry

Neboj, on tě začne mít rád. A ty jeho taky.
A proč je špinavý? Tak se s ním zajdi umýt. Třeba.

Elile

Já si myslím, že byste se na něj měla podívat taky z jiného pohledu než jako na svého bratra, třeba jak vás vidí on.. Ale jinak chápu, že takové dítě může být pěkný „opruzovatel“.. :)