redy

Je to v normě? Za měsíc mínus pět kg?

Kamarádka hubne nevím jakou dietu má, ale je to v průměru pět kg měsíčně.
Prej se cejtí dobře, ale mi se zdá že je víc vzteklá než dřív.
Je asi půl roku po operaci slepáku.

Vypadá dost hrozně.
děkuju

Nejlepší odpověď
marci1

V normě je tak 0,5–1 kg týdně. Lidé držící dietu bývají nervózní, podráždění, popř. i vzteklí. Horší by to bylo, kdyby dietu nedržela a hubla. ☹

Další odpovědi
zzzzz

Pokud někdo rychlle zhubne, tak to přibere zpět a nejhorší je, že 2× tolik:-(

Lepší je hubnout za pomoci lékaře, takové ty hubnoucí centra, kde si na odborníky jen hrají, jsou docela nebezpečné:-((

U nás může kdejaký blbec dělat výživového poradce, nepotřebuje k tomu žádné vzdělání:-((

Cvičí u toho? to cvičení by mělo náladu zlepšit, pokud necvičí a hubne, je to hodně špatná dieta.

eLMo

To je klidně možné, že je vzteklá. Zvlášť, pokud má nějak upravený příjem sacharidů. Pokud tě její vztek ruší, zkus jí příště nabídnout jablko. To přispívá k dobré náladě :) Každopádně týdenní úbytek váhy by neměl přesahovat kilo.. Ale 5 kg za měsíc si myslím, že je ještě v rámcích normy. Aspoň za předpokladu, že kromě úpravy stravy i cvičí.

Dane

Půl roku po operaci slepého střeva není moc dlouhá doba. Je to přece jen zásah do těla a ještě chvílí potrvá, než se vše zahojí. Myslím si, že je normální pokud má sníženou chuť k jídlu, při požití většího množství jídla je ji těžko, trápí ji zácpa či nadýmání. Zotavení trvá různě dlouhou dobu a závisí na prostředí a životosprávě. Jídelníček na míru by možná pomohl k rychlejšímu zotavení.

(Z vlastní zkušenosti vím, že po takové operaci je nejvhodnější bezezbytková strava složená z přiměřených dávek lehkých a nenadýmavých jídel doplněných tekutinami bez cukru a bublinek. 🙂

PetrXY

Je to v normě, že je nervózní, tomu se nedivím. A že kamarádce gratuluji…