Kryšpín

Je to v normě, když manžel komisařky EU čerpá dotace do soukromé firmy?

Manžel předsedkyně EK Uršuly von der Leyen pro firmu Hannover Clinical Trial center čerpá ročně 3,5 mil. EU dotací.
Zdroj. Rukojmí.cz

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… když to nejni Babiš, je vše OK a křišťálově čisté …

Další odpovědi
Pepa25

Děkuji za uvedení zdroje (mělo by to být samozřejmé, ale …)
Ano, není nic nelegálního na tom, že manžel předsedkyně EK je ředitel lékařského výzkumného centra, které dostalo v minulosti dotace.
Na rozdíl od třeba Babiše, které spáchal dotační podvod.

Edison

Tak si to projděme: Je zakladatelem a ředitelem. Ne, že by ředitel neměl zájem na ekonomických výsledcích, ale není to majitel. Teda podle článku. V tom je zásadní rozdíl.
A co ten zdroj? Co je to za bulvár? Není to náhodou lovec a nafukovač senzací?