Dudu855456

Je to tedy nebezpečné nebo ne?

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat,jestli je nebezpečné používat vazelínu do balzámu na rty.Zde je přiložené video: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0SlZgqKIK­ms
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Ptala jsem se,protože jsem četla komentáře pod videem,které jsem přiložila.A někteří lidé psali,že to je strašně nebezpečné někdo zase,že to není nebezpečné.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vazelína se prodává v lékárně a je nezávadná.

Ta holka co půl videa ukazuje jak vyčistit pudřenku je nářez:-DDD Z toho kakaa budeš ulepená, toto nemůže fungovat:-DDD Ale zasmála jsem se dobře:-DDD

Další odpovědi
huxa

Zajisté. Byla používána jako hojivá mast na řežné rány a popáleniny. Jeslti ji nebudeš ve velkém baštin, nic by ti provést nemohla.

Drap

Co by na tom bylo nebezpečné ? Pokud nejsi alergická na žádnou ze složek, tak to nebezpečné neni

Heisenberg

Není, dělám z toho a používám masti běžně.

da ny

Vazelína MASTÍ, nehydratuje, nevyživuje, samotná nehojí. (Med popraskané rty ano)
Záleží na tom, co od ní na rtech očekáváš ;)
Je určena k vnějšímu použití. Odtud možná pramení obava, že ze rtů bude také „požita vnitřně“.
Vhodná k výrobě mastí jako nosič hojivých látek.

iceT

Vazelína je běžnou složkou balzámů na rty,z čeho myslíš že se ty balzámy vyrábějí?
Akorát bych místo očních stínů použila spíš nějakou rtěnku nebo krémové stíny(prodávají se i v barvách vhodné na rty,protože si myslím,že ty oční stíny ,které se tam naškrábou(je to prášek)způsobí,že na rtech pak po vsáknutí vazelíny zůstane písek .