Petr__

Je to tak, že se pistole musí nosit bez zásobníku? A ještě zvlášť náboje?

opravte mě kdyžtak

Nejlepší odpověď
klumprt

Nosit takhle pistoli je nesmysl. Jak by se člověk pak mohl bránit třeba přepadení? „Počkejte moment, já si naláduju…“?

Pistole by se takto měla skladovat – kdyby se jí někdo neoprávněně zmocnil, např. i dítě, tak aby bylo možné mu pistoli sebrat dřív, než nabije a začne střílet.

Další odpovědi
Jan Kunčar

Je to celkem přesně napsáno v zákoně 119/2002. Stačí dohledat a přečíst.

Zdroj: http://www.stre­lecky-portal.cz/diskuzni-forum/legisla­tiva/zakony/za­bezpeceni-zbrane-doma-5512.html

setapouch

U pistolí nosím zásadně plný zásobník, náboj v komoře a odjištěno, jen tak je zbraň připravena k tomu, k čemu ji mám, k ochraně života, zdraví a majetku. Mimo jiných skupin mám zbrojní průkaz skupiny E a na zbraň mi bylo vydáno povolení z důvodu ochrany zdraví, života a majetku. Proto ji můžu takto nosit.

Pro úplnost, „nosit“ je právní pojem v zákoně o zbraních, definuje stav zbraně. Laicky „nosit“ vybitou zbraň je nutné např. u zbraní, na které má vlastník povolení pro sportovní účely a mimo místa, kde je oprávně „nosit“ podle zákona, ale ani pak není nutné mít prázdný zásobník. Nebo pokud převážím víc zbraní, v režimu nošení (čili i nabité) můžu mít nejvýše dvě, ostatní musí být nenabité.

Oprávnění držitelů zbrojních průkazů řeší § 28 zákona o střelných zbraních a střelivu. Rozdíl mezi nošením a držením je definovaný v § 2, odst. 2) tohoto zákona.

Zdroj: http://zbranek­valitne.cz/le­gislativa/119/2002/

Mapel

Pto Setapouch: Zbraň odjištěná a náboj v nábojové komoře, tak to bych tu ani nepsal. Při nošení zbraně nesmí být náboj v nábojové komoře a zbraň vždy zajištěná. Pokud by to tak nebylo, tak se nám už policie dávno postřílela.

setapouch

Mapel: to je kravina. Moderní zbraně mají jiné bezpečnostní prvky, spousta ani pojistku nemá (např. všechny Glocky). A vůbec netuším, jak jsi přišel na to, že při nošení náboj nesmí být v komoře.