Avatar uživatele
Petr__

Je to tak, že se pistole musí nosit bez zásobníku? A ještě zvlášť náboje?

opravte mě kdyžtak

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3175 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Nosit takhle pistoli je nesmysl. Jak by se člověk pak mohl bránit třeba přepadení? „Počkejte moment, já si naláduju…“?

Pistole by se takto měla skladovat – kdyby se jí někdo neoprávněně zmocnil, např. i dítě, tak aby bylo možné mu pistoli sebrat dřív, než nabije a začne střílet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jan Kunčar

Je to celkem přesně napsáno v zákoně 119/2002. Stačí dohledat a přečíst.

Zdroj: http://www.stre­lecky-portal.cz/diskuzni-forum/legisla­tiva/zakony/za­bezpeceni-zbrane-doma-5512.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

U pistolí nosím zásadně plný zásobník, náboj v komoře a odjištěno, jen tak je zbraň připravena k tomu, k čemu ji mám, k ochraně života, zdraví a majetku. Mimo jiných skupin mám zbrojní průkaz skupiny E a na zbraň mi bylo vydáno povolení z důvodu ochrany zdraví, života a majetku. Proto ji můžu takto nosit.

Pro úplnost, „nosit“ je právní pojem v zákoně o zbraních, definuje stav zbraně. Laicky „nosit“ vybitou zbraň je nutné např. u zbraní, na které má vlastník povolení pro sportovní účely a mimo místa, kde je oprávně „nosit“ podle zákona, ale ani pak není nutné mít prázdný zásobník. Nebo pokud převážím víc zbraní, v režimu nošení (čili i nabité) můžu mít nejvýše dvě, ostatní musí být nenabité.

Oprávnění držitelů zbrojních průkazů řeší § 28 zákona o střelných zbraních a střelivu. Rozdíl mezi nošením a držením je definovaný v § 2, odst. 2) tohoto zákona.

Zdroj: http://zbranek­valitne.cz/le­gislativa/119/2002/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Pto Setapouch: Zbraň odjištěná a náboj v nábojové komoře, tak to bych tu ani nepsal. Při nošení zbraně nesmí být náboj v nábojové komoře a zbraň vždy zajištěná. Pokud by to tak nebylo, tak se nám už policie dávno postřílela.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

Mapel: to je kravina. Moderní zbraně mají jiné bezpečnostní prvky, spousta ani pojistku nemá (např. všechny Glocky). A vůbec netuším, jak jsi přišel na to, že při nošení náboj nesmí být v komoře.

před 3175 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek