irij

Je to sugesce nebo fakt? Vždy , když se dívám v zimě na chladnou vodu(v rybníce)

připadá mi vizuelně hustší ,než ta samá voda v létě.
Doplňuji:
Ne to není ledem . Mluvil jsem o chladné vodě.

Nejlepší odpověď
hanulka11

To se ti opravdu nezdá je dokázáno že voda jak se ochlazuje houstne

Když se hladina rybníka v zimě ochlazuje studeným vzduchem, houstnou její vrstvy a klesají ke dnu, kdežto spodní teplejší vrstvy vystupují k povrchu. Takto se voda rychle do hloubky ochlazuje, až se na povrchu ochladí pod 4 0C. Pak už je specificky lehčí , neklesá ke dnu a její chladnější vrstvy zůstávají stále nad spodní, hustší vodou teplou 4 0C, takže voda pod ledem má směrem do hloubky teplotu nejvýše od 0 do 40C (Kettner R., 1955) a u dna rybníku se vytvoří vrstva vody, ve které ryby přezimují

http://www.ge­olog.cz/dotazy/T%C4%8C%2­0dotazy/teore­tick%C3%A9%20pr­obl%C3%A9my.htm

Další odpovědi
anonym

Asi to bude ledem. 😁