L. da Vinci

Je to spravedlivé vůči zákazníkovi, je-li u množství zboží tolerace ±5 %, ale u ceny ne?

Třeba na balení toaletního papíru je uvedena tolerance ± 5% na délce, ± 5% na šířce roličky, ale na ceně tolerance ± 5% není! Jak já k tomu přijdu.

Odpovědi
Válek Petr

Ano, je to spravedlivé. Ač se to nezdá, není jednoduché tento sortiment vyrobit s přesností na mm.

Tw!st

Za předpokladu, že produkt byl vytvořen bez tolerance ± 5 %, bys musel zaplatit navíc tak 50 % ceny produktu, to se ti vyplatí za to, abys náhodou neměl někdy o 5 % toaleťáku míň?

mosoj

Spravedlnost nech stranou a podívej se na technické možnosti. Nespravedlnosti je jiné dost.
Osobně si myslím, že se návin provádí podle váhy.

Drap

Ano, je to spravedlivé.