Je to spravedlivé,když malíř prodá nějakou hnusnou patlaninu v aukci za cenu,za kterou ledaskdo dře celý rok ve fabrice?

Nejlepší odpověď
setapouch

Je. Nikdo ti nebrani taky prodavat hnusne patlaniny.

Další odpovědi
sesednizkola

malíř může za 10 hrubého jít a hákovat do fabriky, protože opačně to nejde, ma často pracujici clovek srdce plne nenavisti a zavisti. Chce to nejak zmoudřet a pres tyto pocity se prenest. Ve fabrice po case clovek vetsinou zhloupne, proto jsou delnici casto stejni nazorama a u pivka se probiraj porad stejne hovadiny.

ivzez

Jistěže ano.

Až bude „ledaskdo“ schopen vytvořit stejně „hnusnou patlaninu“,
bude se moci místo práce ve fabrice také živit „patlaninami“.

Poznámka:
To, co ledaskdo považuje za hnusnou patlaninu,
nemusí být ani hnusné ani patlanina.

Michálek1245

No. Tak ono „patlanina“ je poměrně relativní pojem. To je třeba říct hned na začátek. Prodejní galerie jako https://www.ga­lerieubetlemske­kaple.cz/prodej­ni-galerie-obrazu-a-umeni-praha/ kombinují klasické umění s moderním. A na druhou stranu nikdo nikomu nebrání začít malovat či modelovat sochy. Jen na to prostě někdo nemá hlavu. On ten malíř taky těch obrazů neprodá dvanáct za měsíc. Takže by se to dalo klidně přirovnat k měsíčnímu platu.