e1232851@trb

Je to sekvenční převodovka?

má Formule König sekvenční převodovku nebo i manuální spojku?
(převodovka: 4 rýchlostní manuálni prevodovka Hewland)

Odpovědi
Kepler

Nejsem si úplně jistý, ale domnívám se, že jde o mechanickou, nebo poloautomatickou převodovku řazenou šaltpákou na podlaze. V případě poloautomatu spojka není nutná. Chod páky je jenom dopředu a dozadu, tudíž není třeba „kvedlat“ a řazení je mnohem rychlejší. Robotické převodovky řízené elektricky pádly pod volantem jsou už ovšem úplně jiná liga. Formule Konig mi nic neříká a co tam mají netuším. Asi jde o nějakou juniorskou formuli, čtyři stupně mechanicky? To už měly motokáry před 65ti lety. Ostatně poloautomat a čtyřkvalt měly už i motorky Jawy (kývačky) z konce 50tých let.

dubraro

Formule König sú vybavené motorom Volkswagen 1,4, 16V, ktorý má cca. 120 konských síl. Formule majú 420 kg, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,5 sek., max. rýchlosť cca. 225 km/h.

Pod označením „manuální převodovka“ se myslí ručně řazená, s řadící pákou a spojkou. Auto má normální tři pedály a řadící páku vpravo od volantu.