orestez

Je to s tou naší demokracií tak zlé?

🙂 Po 40 letech choulení ve sklepích, jsme rychle vyběhli ven na vzduch. Někteří vzduch dýchali natolik, až jim plíce popraskaly. Jiní vyšli ven a dýchají lépe. Jedni, kteří o sobě smýšleli, že oni jsou pastýři a bači, kradmo zvraceli. Občas, v 90 letech minulého století, nám byly jejich zvratky ukázány TV přenosem. Lidé užívající si čerstvý vzduch nasávali pach. Vládnoucí pastýři zvraceli tak, že jejich pach nakazil ostatní pastýře a nakonec se pozvraceli všichni. Pak přišel jeden se zkaženým žaludkem a vyzvracel všem ve vládě na talíře. Většinou to snědli, protože si na pach zvykli. Tak nakazili i lid, který si postupně zvykal a byli utvrzováni v dobro. Upravily se zákony. Že žít ve smradu je normální a kdo neblije, ten okrádá českou ekonomiku. Tak se lidem rozdaly kyblíky domů, aby se také zúčastnili společenského zvracení. Každý má dnes možnost přinést zvratky k lídrovi české ekonomiky a vyhrát automobil. (-:

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdo žil tak jako já většinu života v totalitě, by spíš permanentně zvracel, pokud by se do totality vrátil. Dnešní mladí lidé mají plnou hubu kritiky na demokracii, aniž tuší co totalita obnáší. Netvrdím, že současný systém je ideální, ale aspoň mám možnost volit ze širokého spektra. Kolik z těch křiklounů se účastní voleb?

Další odpovědi
ivzez

Je demokracie, která neodsoudí násilí, nebo
která nepodporuje právo národa na sebeurčení,
ještě demokracií?

ten který je

Tak z této podivné otázky je mi tak nějak blivno.

klumprt

Zmínka o zvracení, když se hovoří o současné politice, je vcelku přiléhavá. Jenže by to nemělo být prostoupeno celým textem.

Kryšpín

Demokracie je možná také taková jako v Katalánsku

zjentek

Demokracie, nedemokracie… pokud nesmíš cítit svobodu, tak tomáš fuk, jaký je zřízení.

Cítíme svobodu? Já si myslím, že dneska nikdo nechce vidět tebe lepšího, než je on sám, z čehož jasně plyne, že o svobodě tady nemůže být ani řeč! Čili úvahy o demokracii v/při kapitalismu je čirá demagogie.

A snaha získat vysoký příjem? Tak ta člověkovi jen důsledněji přitiskne klapky na oči při pohledu na svou osobní svobodu. Buďte šťastni.