Mirdas

Je to protiprávní, zařadí-li sanitáře mezi pomocný personál?

Synovec konečně po dlouhé době sehnal v Mostě práci jako sanitář v místní nemocnici spadající pod KZ.
Přesto aby byl přijat, musel si zaplatit a absolovat sanitářský kurs, a tak se stal součástí pomocného zdravotnického personálu.
Uspěl a s pacienty dennodenně pracuje (rentgeny, vyšetření, různá manipulace … ), ovšem platově je zařazen v kategorii jen jako pomocný personál, tedy tam kde jsou například uklízečky a tak měsíčně přichází asi o dva tisíce na výplatě.
Může zaměstnavatel s ním a údajně nejen s ním takto „vyorávat“?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud vím, sanitáři jsou ve všech nemocnicích zařazeni stejně – jako pomocný personál. Může to dělat člověk třeba i jen se základním vzděláním. Záleží jen na konkrétní nemocnici, jak své zaměstnance ohodnotí.

Další odpovědi
anonym

Zaměstnavatel může vše, co není v rozporu nebo na hraně zákonů.

Drap

Myslím, že tam nic protiprávního neni. Jedině by to snad mohla změnit smlouva, pokud ji má uzavřenou tak, že je v rozporu se skutečností. Ještě se nabízí jiný způsob řešení. Pokud se mu to nelíbí, může odejít jinam.