Luminken9

Je-li práce určena pro maminky s dětmi, může se o ni ucházet i matka s pouze jedním dítětem?

Našla sem práci pro maminku s dětmi (ano, čtete spravně) je to pro maminky s dětmi, ne dítětem. Ale já mam dítě jen jedno… je mi 21 let a potřebuji práci, je to teda pro všechny, když se to píše v množném čísle?

Nejlepší odpověď
Midoc

Bude to pro všechny i s jedním dítětem .

Další odpovědi
autacek

Zkus se zeptat poptávajícího, obecně se ale tato fráze používá i pro jedno dítě.

da ny

Vaše zbytečné slovíčkaření nebo něco jiného….
Napadlo Vás třeba, že zaměstnavatel má zájem o více maminek (množné číslo)
a je mu úplně jedno, zda bude mít dítě jedno nebo pět? :) Může poskytovat, mít zájem i nebo jen o zkrácenou pracovní dobu. Zvažte, o jakou práci jde a zda na „to máte“.
Jistě se přihlásí více zájemkyň (maminek) a ty mají děti (množné číslo)……
Z nich si vyberou, i kdyby potřebovali jen jednu.

NoFear

Jasně, že se to bere pro jedno i více dětí. Nemyslím si, že je tam nějaká podmínka, že čím víc dětí, tím vyšší šance tu práci dostat. :DD
Kdyby napsali pro matku s dítětem, tak by ses pak ptala, jestli je to i pro matku, která má více dětí.. :P a taky by to vyučovalo matku s vícero dětmi.

Mc Merkurion

… nevím kde to je, a co je to za práci, ale firma porušuje antidiskriminační zákon: upřednostňuje matky s dětmi před bezdětnýma a ještě genderově rozlišuje >>> co maj říkat otcové s dětma …

Dochy

Pravděpodobně ano, Obvykle to bývá ve formě „vhodné pro…“ Zaměstnavatel tam podle mně jen sděluje, že je přístupný různým úpravám režimu podle potřeby matky (občas odejít dřív, občas nepřijít a jen zavolat že má děcko osypky, apod…). Obvykle takové pozice bývají také o něco méně ohodnoceny. Zjisti si podrobnosti u zaměstnavatele, tady Ti nikdo opravdu jednoznačnou a kvalitní odpověď nedá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Za prvé by to chtělo přečíst si kodex a jak se tu pokládají otázky. Do POLE PRO OTÁZKU se píše KONKRÉTNÍ dotaz.
A za druhé napsat „díťe“, či dokonce „díťě“, to je teda fakt síla.