iceT

Je to pravdivé?

Onehdy jsem na netu hledala rychlou a účinnou pomoc proti oparům a našla jsem asi šest stránek diskuzí a rad,jak proti tomuto nepříteli bojovat.Mimo vyjádření postižených,jaké prostředky používají,jsem našla i zmínku o tom,že ten,kdo čas od času trpí na opar na rtech a v obličeji,nikdy nechytí pásový opar.
Je to pravda?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Vzhledem k tomu,že každý opar způsobuje jiný virus,tak bych řekla,že to pravdivé není.

viz text –

Opar na rtu způsobuje virus herpes simplex. Vyskytuje se ve dvou variantách. HSV 1 odpovídá za vznik typických oparů na rtech. HSV 2 je příčinou tzv. genitálního oparu na pohlavních orgánech. Blízkým příbuzným je virus herpes zoster, který odpovídá za vznik tzv. pásového oparu.
 http://www.me­dicatus.cz/opar/

Další odpovědi
IK

Byl by pech kdyby chytil oba najednou, je to dost nepravděpodobné tvrzení, jakou by to mohlo mít souvislost?