Vojta Fidra

Je pravda, že pro Windows 7 bude ukončena podpora 14. ledna 2020?

Konec podpory Windows 7.

Je to pravda že Windows 7 bude Ukončena podpora 14.Ledna 2020?

Nejlepší odpověď
Alesh

Životní cyklus podpory Windows 7

Při vydání systému Windows 7 22. října 2009 se společnost Microsoft zavázala u Windows 7 poskytovat podporu produktu po dobu 10 let. Po uplynutí tohoto desetiletého období přestane společnost Microsoft systém Windows 7 podporovat, abychom se mohli zaměřit na podporu novějších technologií a skvělých nových prostředí. Konkrétní datum konce podpory u systému Windows 7 bude 14. leden 2020. Poté už u tohoto produktu nebude dostupná technická podpora a aktualizace softwaru ze služby Windows Update, které pomáhají chránit váš počítač. Společnost Microsoft velmi doporučuje, abyste před lednem 2020 přešli na systém Windows 10 a předešli tak situaci, kdy budete potřebovat využít některé služby nebo možnosti podpory, které už nebudou k dispozici.

Zdroj: https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/4057281/win­dows-7-support-will-end-on-january-14-2020

Další odpovědi
Edison

A co o tom píše samotný MS??? Co se kouknout k nim? Proč se nezeptáš přímo u zdroje?

anonym

To není jisté, možná to ještě prodlouží záleží na tom kolik instalací v té době bude existovat. Oni se podobnými ohlášeními konce podpory snaží počty instalací redukovat jinak by podporu ukončili už dávno.

I po skončení podpory to ale zdaleka neznamená že vám počítač přestane fungovat, naopak bude fungovat naprosto stejně jako doposud, takže si z toho nedělejte zbytečně hlavu.

Je za tím primárně snaha microsoftu vnucovat lidem software který zrovna chtějí aby byl používán, je nakonec jen na vás zda se necháte přinutit k povýšení na w10 které nebude pravděpodobně bezproblémové, nebo udržíte nervy na uzdě a prostě budete používat windows 7 dál jako doposud.

Osobně jsem to na svých počítačích doma i v práci řešil tak že z windows 7 jsem přecházel rovnou na ubuntu linux. Dnes mohu říci že to rozhodně melo smysl.