Kelt

Je to pravda, že některé z ostatních národů jsou pořádnější než my Češi?

Často čtu nebo slyším od těch, kteří navštívili cizí země, že obyvatelé jsou pořádní. Kam se hrabou Češi, říkají. Například severní státy jsou tímto pověstné. Norsko apod. Ale podívejme se na to z druhé strany. Možná jsou obyvatelé těch států pořádní, že neodhazují ve své zemi na zem odpad jako kelímky, nerozbíjejí láhve. Ale na druhé straně, když k nám přijedou slavit třeba Dánové a jiní, tak se chovají jako utržení ze řetězu. Takže jsou doma pořádní, ale jinde z nejrůznějších důvodů pořádní nejsou. A není to náhodou tím, že tam jsou za to více trestáni, hrozí jim velké pokuty a tady je k tomu policie benevolentní? Možná jasná otázka, ale odpověď asi jednoznačná nebude. Ale i tak děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Možná ano> Ale co se říká, nemusí být pravda. Lilší se názory, každý má jiný úhled pohledu.

Když jsem v 90. letech navětívila Německo, byla jsem překvapená, že obchodníci každé ráno zametali chodníky před svou prodejnou, takže nikde nebylo vidět odhozené odpadky. Myslim si, ž Němci jsou pořádkumilovní. Zda stále platí?

Je pravda, že mnozí Češii nehledí na to, kam odhodí odpadky, i když je blízko koš.Je pravda, že i když se město uklízí, za chvíli někdo odhodí papír mimo koš.

Kdysi jsem to slyšela o jižních národech a jejich nečistotě, ale opět netuším, zda je to sklutečnost.

Vzpomněla jsem si na jedno staré úsloví.
:
„Němku do postele, Češku do kuchyně a Polku do chlíva.“

Můžete uvažovat, zda toto tvrzení bylo či nebylo přiloéhavé.

Další odpovědi
ivzez

Ne, není to pravda, pořádkumilovnost
nespočívá v národech (v národnosti).

Někdo pořádný je, jiný ne → bez ohledu na národnost.

Kryšpín

V Singapuru když odhodíte odpad na ulici a jste přistižen, je možno si vybrat pokuta v přepočtu 10 tisíc, aneb 25 ran na zadek rákoskou