iceT

Je to pravda? Podle bible Bůh stvořil Adama k obrazu svému

Protože však Adamovi bylo smutno,vzal Bůh Adamovi žebro a stvořil Evu.Proto prý muži mají o jedno žebro méně.
Je to pravda?
Doplňuji:
Já se ale neptám jestli člověka někdo stvořil nebo ne,chtěla jsem vědět jestli chlapi opravdu mají o jedno žebro mín než ženy.Pardon,špatně napsaná otázka,nezlobte se.

Nejlepší odpověď
venkovan

Není žádný problém si navzájem žebra přepočítat.

Další odpovědi
dudu

Existuje také tato jiná verze /příspěvek jsem uvedl před 72 dny/:
Jak se jmenovala prvá žena Adamova?
Nebyla to Eva. Tu stvořili bohové až jako klon Adama z jeho žebra – přesněji z jeho životní síly. A paní Eva původně ani neměla schopnost se rozmnožovat. Podle starých textů neakceptovaných církví bohové vytvořili jeho první ženu, stejně jako jeho z „hlíny“ a tato žila s ním v Edenu. Eva spatřila světlo světa teprve dlouho po Adamovi. S první ženou /na kterou se dotazuji/ byl náš praotec přinucen žít stotřicetroků a z jejich svazku vzešli mnozí obři a démonické bytosti /ti pak byli bohy utopení/.Tato opravdu první žena se však protivila svému muži i stvořiteli, uprchla a Hospodin ji ani s pomocí andělů nedokázal přivést zpět. Proto dal vzniknout Evě......
Doplněna:
Milé kolegyně mají zcela pravdu, jednalo se o Lilith, prastaré sumerské mýty znají démonickou bytost jménem Kiskil-lilla. Babyloňané tuto ženu převzali a nazvali ji Lillitu nebo také Ardat-lili.
zdroj: Lars A.Fischinger

magicm18

Pritelkyne,mi prepocitala zebra no,a ja pak ji.Mame to ,jako ja, muz a pritelkyne zena stejny pocet zeber.

Zdroj: Zkuste si to spocitat sama a nejlepe s muzem ,kteremu to rovnez spocitejte.

SajmonModer

Já takovým nesmyslúm nevěřím. V Bibli je plno moudrých slov, ale jinak je vše pohádka.

FOG

Treba meli muzi spise o jedno zebro vice nez maji nyni.
Tudiz ted jsme rovnopravni s zenami,a tedy az na ty prsa.