mosoj

Je to pravda ?

Díval jste se někdo včera na pořad paní Jílkové a spol.
Prý tam padla informace, že v republice pracuje cca 1 mega
lidí načerno ? Omlouvám se ale televize mně v poslední době moc neříká a to odpovídá mojí sledovanosti.
Doplňuji:
Pokud je to pravda, tak je to velice zajímavá informace, kterou si vláda za rámeček nemůže nikdy dát.

Nejlepší odpověď
mojitek

Samotny porad jsem nevidel,ale to si pis ze je to pravda.Sice po tom jdou vic nez driv kdy jim to bylo totalne sumak,ale i tak..
Ale co je podle myho snad jeste vetsi prusvih-vyplaceni zamestnancu nacerno.Zamestnanec ma sice klasickou prac.smlouvu,ale ve smlouve je uveden fixni minimalni plat -např.9 tis(kvuli minim.odvodům daní, atd),ale vyplata je ve skutecnosti vetsi.A ted nedej boze,jestli se majitel spatne vyspi nebo jestli se mu z nejakeho jineho duvodu proste nebude chtit vyplatit „slibeny"rozdil castky(ofic.na smlouve a vyssi dohodnuta) na vyplatu.O tom,ze clovek nemuze jit marodit(kolik by asitak dostal..)nemuze na dovolenou-vlastne muze,ale musi si ji nadelat,imaginarni dovolenou mu zaplati z tech 9 tis co je na smlouve,svatky,pres­casy neproplati…atd.
Jasne,namitka muze znit : " takovou smlouvu nepodepisovat“ -jenze- to byste např. v oboru gastronomie mohli praci hledat taky 2 roky a naprosto bezuspesne…
Pozn.-nepocitam velke hotely,tam je to vse ofiko.
A nejhorsi na tom je to,ze urady-prac.urad jakbysmet tohle vedi a nedelaji vubec nic.Tohle je prusvih
Doplňuji:
ten ktery je : no tak na tohle radsi snad ani nepomyslet ☹

Další odpovědi
iceT

Jestli je to pravda nevim,ale ani bych se moc nedivila,kdyby to pravda byla.

ten který je

Mojitek to popsal velice pravdivě jak to chodí.Ještě bych doplnil,když takový zaměstnanec má úraz s trvalými následky,tak potěš pánbůh.:-(