annas

Je to pravda?

E. M. Remarque: „Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme. V tom spočívá romantika a idiotství lidského života.“

Nejlepší odpověď
vagra

Ano,jeho myšlenku mám za pravdivou.
Remarque měl zřejmě na mysli to,co dnes nazýváme touhou.
Toužit můžeme po někom,nebo po něčem i když už „všechno“ máme-tam přece je romantika a naše představy a touhy mohou být i bláznivé.Někdy se tak přece i chováme.
Vyjádřil to pravda,poněkud tvrději,ale je to o životě a ten bývá tvrdý.

Další odpovědi
led

Máme pred sebou cieľ. Nech je akokoľvek vzdialený, snažíme sa ho dosiahnúť.

Mili @

No, já nevím, je to sice klasik, ale v čem našel tu romantiku a idiotství???
Tenhle „cintát“ tak trochu nechápu…