Nechápavé

Je to pravda ?

Když budu jídlo jíst rychle tak budu tloustnout?? A kdyz pomaleji tak ne ?

Nejlepší odpověď
Džanička

Když budeš jíst rychle sežereš toho víc a když pomalu tak zase míň, to je pochopitelné. Čím pomaleji se jí tím méně se toho sní, člověk se cítí sytý. Nejlepší je mít u stolu diskusi s ostatními a nikdy nedojíš talíř. Někdo takhle obědvá i hodinu.

Další odpovědi
da ny

V odkzu se uvádí, že ano :)
Záleží jistě na množství zhltnutého jídla, pokud dospělý člověk zhltne dětskou porci, obezita mu nehrozí. Pokud bude hltat do pocitu sytosti: viz. Džanička a zjentek, může být jak Otesánek..
http://hubnuti­.doktorka.cz/hlta­ni-jidla-muze-vest-k-tloustnuti/

zjentek

když budeš jíst z koryta a pěkně pomalinku, tak budeš tlustej víc, než když budeš hltat z talířku