Je to pravda ?

Kde je vědění a inteligence, bude také velká faleš a pokrytectví.

Podotázka: Kdo tyto slova vyslovil ?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Pravda to určitě je, ale neřekla bych, že úplně u všech – je to hlavně o lidech.. Pokud budou chtít, žádná faleš a pokrytectví tam nebude, ať už se jedná o cokoliv..

Autorem tohoto moudra je Lao-c', jeden z nejdůležitějších lidí v čínské filosofii.

Další odpovědi
lukas.zmizik

ano, lide mohou vedet a byt inteligentni…jde o to, jak to uplatni

arygnoc

na vine nie je vedenie a inteligecia, ale prostredie, kde peniaze a moc (a teda i infomácie, vzdelanie, vedenie (poznanie), inteligencia) sú vedúcou silou.
Bohužiaľ.