Kiti

Je to pracovni uraz?

V pracovni dobe v jsem chytla kliste a mam od nej boreliozu, jedna se o pracovni uraz?

Odpovědi
anonym

Pracuješ – li v lese nebo místě podobném, mohlo by se jednat o PÚ, ale pochybuji, že to zaměstnavatel uzná.

Drap

Jak víš že jsi klíště chytla v pracovní době? Pokud na tebe vlezlo v pracovní době, tak jsi ho měla oddělat. Záleží jak to posoudí lékař a firma. Záleží také na tom, kde pracuješ.

pucipuci

Nejspíše ne, to je jako, že by bylo na pracovišti zima a chytla bys močák.

anonym

myslím, že pokud by to někdo dokázal, tak určitě. v práci se dá chytnout cokoliv. zaměstnavatel mě může otrávit jídlem, pitím, prací. prašné prostředí na zdraví jistě nepřidá a zaměstnavatele to nezajímá. zásadní věc je, že se pracovní úraz musí ihned nahlásit nadřízenému a zapsat do knihy úrazů včetně ostatních náležitostí

isteron

Záleží v akej prac. pozícii. Solídne firmy a zdrav. poisťovne očkujú proti kliešťom preventívne. Napr. lesníci, elektrikári – montéri a p.

Dochy

Isteron: Očkování proti klíšťatům pokud se nemýlím neexistuje. Dokonce ani očkování proti borelióze. Existuje očkování proti klíšťové encefalitidě, na kterou se ale nikdo tentokrát neptal.