Stingo

Je to porušení nějakých práv?

Hledám člověka a vyrobila jsem video, které chci vyvěsit na youtube. Na tom videu je text, že dotyčného hledám a pak dvě jeho fotky. Nemůže mě dotyčný žalovat, že zveřejňuji jeho fotky na internetu?
Doplňuji:
Fotky jsem nefotila a našla jsem je na jedné seznamce, kde se za dotyčného někdo vydával. Chtěla bych najít toho opravdového 🙂

Nejlepší odpověď
zzzzz

Může, ale musí u soudu prokázat, že ho to poškodilo. Pozor na to odkud ty fotky jsou:-)) Fotil si je ty? Tady bych se spíš obávala těch autorských ppráv k fotkám:-(( Je to všechno dost sporné:-(((
Doplňuji:
Takže si ty fotky vlastně šlohla:-))) No já nevím koho hledáš, pokud je to dávný kamarád a rád tě uvidí, tak by problém být nemusel, ale pokud podaš inzerát ve stylu „hledám tohoto zloděje, ukradl mi kolo“ tak se to může otočit proti tobě:-((

Další odpovědi
klumprt

Máte se sejít u soudu nebo v Poště pro tebe? Opruz je to stejný – prašť jak uhoď.

ivzez

Tento způsob hledání nepovažuji za rozumný.

Fotografie, na nichž je zobrazena nějaká osoba,
můžete zveřejnit pouze se souhlasem té osoby.

Pokud k fotce navíc připojíte jméno a příjmení,
půjde o porušení zákona o ochraně osobních
údajů. Jde-li o fotky, které vyfotil někdo jiný,
porušila byste i autorská práva.

  • ––––––––––––––––

K předchozí odpovědi:

Dotyčný (hledaný) nemusí nic prokazovat.
Naopak: ten, kdo fotky zveřejnil, by musel doložit
(prokázat), že měl před zveřejněním souhlas …

anonym

Žalovat tě může,je to porušení autorských práv dávat na net cizí fotky ,natož když jsi je defacto šlohla.

Stingo

A jak ho mám teda najít ????? Je to voják…