hulk

Je to podváha?

Dobrý den,
píšu sem, protože nechci hned běžet k doktorovi. Mám však starosti se svým synem (13). Měří 159cm, což mi přijde normální, ale váží 43,5 kg. Mě to přijde jako silná podváha, ale nevím co s tím dělat. Je to normální v tomhle věku?

Nejlepší odpověď
anonym

spočítej si to
https://prevo­dyonline.eu/cz/bmi-pro-deti-i-dospele.html

Další odpovědi
anonym

To takhle nejde říct – záleží i na typu postavy, kostře…
Ber to tak – je na začátku puberty, jeho organismus se vyvíjí – takže nějaké ´tabulky´ jsou minimálně silně zavádějící.
Pokud je zdravý (a nedrží nějakou nablblou dietu), neřeš to.
😉
A jestliže to, naopak, řešit opravdu chceš, nezbude, než toho doktora navštívit – tady tvého syna nikdo nezná…

marci1

Pokud se normálně stravuje, hýbe se, sportuje, cítí se dobře, nemá zdravotní problémy, pak je váha téměř v průměru. Záleží také na tom, jakou má kostru, stavbu kostí apod.
http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/tehotenstvi-a-deti/obezita-u-deti/prumerna-hmotnost-deti-podle-veku

Drap

Ano je to podváha, optimální váha vzhledem k výšce by měla být cca 55 kg

www

Nemusíš nikam běhat, stačí jen internet:
P.S: Číst už umíš, ne?

Zdroj: www.rady-hubnuti.cz/

Nechápavé

Je to podváha…Měl by začít jíst…Ale zajděte s ním k doktorovi,on vám řekne co a jak ..