FlAsh_7

Je to podle Vás dobrá učící metoda?

Je podle Vás dobrá učící metoda, udělat si z učiva písničku? např. "Na na na oxid uhličitý " aj.

Nejlepší odpověď
Edison

Jde o to, jestli se chceš učit, nebo šprat. Učení vyžaduje pochopení problematiky, zažití terminologie. Šprtání není nic jiného, než obsazování paměti, mnohdy nahodilé, tím pádem neefektivní.

Další odpovědi
Drap

Pro zapamatování jistých výrazů je ideální. Pro zapamatování delšího textu je to metoda obtížná, zdlouhavá a nepraktická

Kelt

Je dobré kombinovat zrakové a sluchové vjemy. V tomto případě se stačí naučit několik značek chemických prvků a pochopit jak přípona ovlivňuje sestavení vzorce. Tady bych tuto metodu moc nepoužíval Ale když se potřebuji naučit například něco v cizím jazyce, tak bych to zkusil. Ale neber můj názor jako recept na pravdu. Jednak jsem chemik a jednak mne baví jazyky.