Fiverka

Je to pirátství?

Nedávno jsem zjistila, že existují servry jako ulož.to, stahuj.cz a podobně, jinak jsem pořád tímto celkem nepolíbená:) ale zajímá mě, jestli náhodou vlastně stažení písničky nebo filmu na těchto servrech není pirátství. Pokud ano, jak je možné že tyto servery fungují. Prý mohu ale nemusím za stahování platit, když nezaplatím, tak to prý běží snad pomaleji…A souvisí to případně s tím, když bych si stáhla něco jen pro vlastní potřebu a dále to nedistribuovala? Nebo jakákoli forma je pirátství? Děkuji za vaše názory:)

Nejlepší odpověď
iceT

Zde jsou dotazy s podobnou tématikou
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­62&q=nelg%C3%A1ln%C3­%AD+stahovan%C3%AD+&s­a=Vyhledat

Podle toho co jsem se v nich dočetla,by takovéto stažení pro vlastní potřebu trestné být nemělo,ale pokud někomu kopii zapůjčíš nebo nedejbože prodáš,tak už je to šíření a to už trestné je.Jinak by si měl člověk dát pozor,odkud stahuje,protože třeba sdílení z torentů je také trestné
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-stahovat-filmy
Doplňuji:
MaChill,nerač se prosím urazit,ale kdo by si stahoval film,kdyby ho měl doma už zakoupený?Lidi přece stahují proto,aby nějakou tu kačku ušetřili,nebo ne?

Další odpovědi
MacChill

Ty servery fungují protože nenesou zodpovědnost za obsah uložený uživateli, a také, stáhnutím například filmu potvrzujete že film máte koupený a stáhnutím si jen získate kopii pro vlastní opotřebu.