Je to parazit a jaký druh?

U koťat jsme našli nějak rychle běhající broučky asi 3 mm dlouhý, štíhlý a oválný s černou hlavičkou a hnedým dlouhým zadečkem. Nešlo to zabít a skáče to, přesto to nevybadá jako blecha, či jiní paraziti, které jsem našla po internetu. Koťata budou zítra nastříkaná proti parazitům, ale zajímalo by mě, co přesně to bylo. Doma někteří tvrdí, že to jsou jen broučci z dřeva nebo z jiných věcí kolem pelechu koťat (koťata jsou v bývalém chlívku)a že prý jsou v jejich kožichu jenom proto, že je to hřeje, což ale myslím, že je hloupost.
Bohužel fotku oněch broučků nemám. Když jsem myslela že jsem jednoho konečně chytila a zabila, odskočilo mi to do trávy, tak doufám, že popis postačil

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž všenky neskáčou (nemají skákací nohy, tudíž to neumí), bude to něco jiného.
Pokud to určitě není blecha, rovněž tipuji, že se nejedná o parazita. K přesnějšímu určení a potvrzení zmíněného je potřeba fotografie.

Zdroj: Studium entomologie

Další odpovědi
mosoj

Pokud to nejsou blechy tak to mohou být všenky. Bacha jdou i na člověka, ale neumírá se na to.
Doplňuji:
http://www.cho­vame.cz/forum/koc­ky/cerni-broucci-v-kocici-srsti-74203-23/

https://www.go­ogle.cz/search?q=v%C5%A1­enka&hl=cs&rlz­=1T4GGNI_csCZ533CZ534&tb­m=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=MbUbUoXdB8SOt­QanxoHQCA&ved=0CE­AQsAQ&biw=1142­&bih=686