Avatar uživatele
carlosbomber

Je údajné okradení v odkazu níže opravdu trestný čin?

http://karvin­sky.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/poznate-podvodniky-kteri-okradli-smenarnici-20161222.html
Podlě mě to je jenom chyba pracovnice. Podle mě je přece jenom ona zodpovědna za to, kolik peněz vydá.
Kdyby to bylo naopak, tak si myslím, že nebude chtít najít ty lidi, které obrala.

Zajímavá 0 před 2653 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, je. Zde neni o čem přemýšlet.
Nejedná se o okradení, jak je uvedeno v upravené otázce, ale o zatajení cizí věci. Okradení je něco jiného.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Zatajení věci, není co řešit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě, jedná se o přečin zatajení věci. Kamera zaregistrovala, že žena jim vyplatila jinou, větší částku, než měla a klienti měli peníze vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Z tvého dotazu jsem poněkud janek. Přímo v článku je uvedeno, že jde o trestný čin ze strany zákazníků – zatajení věci. Směnárnice se trestného činu nedopustila, ale pokud se peníze nedohledají, nese za ně hmotnou odpovědnost. Nikdo nikoho neobral.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nemám přístup k videu. Pokud o tom zákazníci věděli, jde o přečin či trestný čin (zatajení cizí věci?/neoprávněné obohacení?). Pokud to zatím nezjistili pak jde z jejich strany jen o nepozornost, která trestná není. Je ale jejich povinností co nejdříve (po zjištění) vrátit neoprávněně převzaté peníze.
Směnárnice pokud to neudělala úmyslně tak samozřejmě nic trestného nespáchala. Ale má nejspíš hmotnou zodpovědnost, tak pokud se peníze nenajdou je to na její triko.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek