carlosbomber

Je údajné okradení v odkazu níže opravdu trestný čin?

http://karvin­sky.denik.cz/zlo­ciny-a-soudy/poznate-podvodniky-kteri-okradli-smenarnici-20161222.html
Podlě mě to je jenom chyba pracovnice. Podle mě je přece jenom ona zodpovědna za to, kolik peněz vydá.
Kdyby to bylo naopak, tak si myslím, že nebude chtít najít ty lidi, které obrala.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je. Zde neni o čem přemýšlet.
Nejedná se o okradení, jak je uvedeno v upravené otázce, ale o zatajení cizí věci. Okradení je něco jiného.

Další odpovědi
Emefej

Zatajení věci, není co řešit.

marci1

Samozřejmě, jedná se o přečin zatajení věci. Kamera zaregistrovala, že žena jim vyplatila jinou, větší částku, než měla a klienti měli peníze vrátit.

Kepler

Z tvého dotazu jsem poněkud janek. Přímo v článku je uvedeno, že jde o trestný čin ze strany zákazníků – zatajení věci. Směnárnice se trestného činu nedopustila, ale pokud se peníze nedohledají, nese za ně hmotnou odpovědnost. Nikdo nikoho neobral.

Dochy

Nemám přístup k videu. Pokud o tom zákazníci věděli, jde o přečin či trestný čin (zatajení cizí věci?/neoprávněné obohacení?). Pokud to zatím nezjistili pak jde z jejich strany jen o nepozornost, která trestná není. Je ale jejich povinností co nejdříve (po zjištění) vrátit neoprávněně převzaté peníze.
Směnárnice pokud to neudělala úmyslně tak samozřejmě nic trestného nespáchala. Ale má nejspíš hmotnou zodpovědnost, tak pokud se peníze nenajdou je to na její triko.