jjj123456789

Je to od nás do Vladivostoku blíž, když se vydám na zápád nebo na východ?

Odpovědi
MK44

Přijde na to. Aniž bych sháněl globus, myslím, že ČR leží na východ od 0. poledníku a Vladivostok za západ od 180. poledníku. V tom případě, chcete-li jít pěšky, to bude nejblíž, pokud se vydáte přibližně na severovýchod. Máte-li v plánu použít nějaký dopravní prostředek a slovem blíž myslíte spíš rychleji nebo bezpečněji, hrozí, že pojede-li přes Rusko železnicí, zdržíte se někde v závějích. To potom bude rychlejší vzít to letecky přes Toronto a Vancouver do Tokia a z Tokia by už od konce studené války mohlo něco lítat do Vladivostoku. Dokud to jde, než se začne zase nová ;-(

led

Už Verne dokázal, že cesta východným smerom je časove kratšia.
Ak pozriem na mapu a líniu časovej osi, menej stupňov je východným smerom, ale či cesta nebola bližšie severným smerom cez Severný pól, alebo nebola rýchlejšia západným smerom to už nechám na rozlúsknutie „cestovateľom“
PS. pokiaľ chcete ísť vlakom, počítajte 6–8 dní v lete a v zime si pripočítajte záveje "(Поезд из) Владивосток – (задержкa) неопределенный срок " (vlak od Vladivostoku mešká neurčitý čas), nápis, ktorý som videla na vlakovej stanici v roku 1980 (nakoniec meškanie bolo len 30 hodín)
Doplňuji:
Pokiaľ chcete ísť peši a nepoužiť žiadne dopravné prostriedky, choďte v smere vychádzajúceho Slnka, za rok by ste tam mohli dôjsť. (je v tom čas aj na oddych)

setapouch

https://goo.gl/map­s/2aYx8
Doplňuji:
A na http://www.ce­lysvet.cz/mes­to.php?n=Los%2­0Angeles&p=3877129 si muzes spocitat, kolik km to je na opacnou stranu, pres LA.

setapouch

ad me doplneni – je to teda do Tokia, ale to je za rohem.