Je to normální, aby …

… výrobce vína(český) používal místo korků kovové uzávěry ?

Nejlepší odpověď
badisko

Zelezi na druhu a cene vina proc by cuco a stolni vina za par korun potrebovali korek ? je to proste krabicak v lahvi …:D smes vina z EU..:D
Doplňuji:
Ta jsem se zeptal strejcka google a k memu udivu …Kovové šroubové uzávěry začalo v Česku jako první používat Nové Vinařství z Měřína u Žďáru nad Sázavou, které jimi opatřuje i láhve velmi kvalitních bílých či růžových vín, jejichž cena se blíží tisícikoruně. „Šroubové uzávěry totiž těsní devětatřicetkrát lépe než průměrný korek. Zabraňují rychlému zrání vína a příchuti po korku. Navíc umožňují velmi jednoduché otevření a opětovné uzavření láhve bez použití jakýchkoliv pomůcek,“ řekl ředitel Nového Vinařství Marek Špalek vice v odkaze..http://www­.tyden.cz/rubri­ky/apetit/vino/zat­ky-z-korku-maji-konkurenci-sklo-a-kov_53029.html

Další odpovědi
Drap

Podle té zátky to nemůže být nic moc. Pokud je to opraqvdu český výrobce, tak je to hanba.

ahold

Je to prostě levnější a zvyknout se dá na všechno. Vzpomeňte , jakou nevoli zvedlo pivo v plastu. A dnes je to běžné.
Ovšem výrobce opravdu kvalitních vín se určitě bude držet tradice.

charliesheep

Výrobce nemusí ýt nutně ten,kdo víno vypěstoval,zpra­coval,ale výrobcem se může pojmenovat i ten,který jen stáčí do lahví cosi,co pak nazve vínem.Kovové uzávěry prakticky vždy značí nízkou kvalitu konzumního moku,který víno viděl na obrázku,,prostě krabicák v lahvi,jak to dokonale nazývá badisko.

anonym

Badisko, tak pozor. Mnou zakoupené víno bylo Pálava a ne nějaký krabicový!

badisko

to jsi ale neuvedl…:P…